Žiniasklaida apie galerijos renginius
2017 metai:
Viktoro Binkio personalinė – retrospektyvinė paroda „Summarum”: www.delfi.lt
Tarptautinė – jungtinė paroda (V.Šemeška, A.Rillo, A.Daiker-Gulbinienė) „Antitesi”: www.bernardinai.lt
J. Jurciko vieno kūrinio paroda „Break Trough The Clouds”: http://m-puslapiai.7md.lt
Slaptosios piešiančiųjų draugijos darbų paroda „Aktai”: http://m-puslapiai.7md.lt/, http://www.15min.lt/, http://literaturairmenas.lt, http://www.15min.lt/
2015 metai:
A. Vozbino darbų paroda „Rudens kokteilis”: www.delfi.lt, www.kamane.lt, www.1psl.lt.
S. Skrabulio darbų paroda „INDIGO”: www.lzinios.lt.
D. Kasčiūnaitės darbų paroda „TAPYBA”: www.lrytas.lt, www.respublika.lt., www.bernardinai.lt
A. Makarevičiaus tapybos tamsoje užsiėmimai „Nakties improvizacijos”: www.alfa.lt.
A. Makarevičiaus darbų paroda „Buities improvizacijos”: www.jaunimogidas.lt.
S. Armono darbų paroda „Tapyba be rėmų”: www.respublika.lt, www.alfa.lt, www.jaunimogidas.lt.
Akcijos „Būk matomas” finalinis koncertas: www.lrytas.lt.
V. Moščinskienės darbų parodos „Išdrįsk” atidarymas: www.delfi.lt, www.delfi.lt, www.lzinios.lt, www.alfa.lt.
Galerijos pastatas
Pastatas, kuriame mes esame, pastatytas 1936 metais. Čia buvo įsikūrusi tuomet didelė, šiuolaikiška radiotechnikos gamykla „Elektrit” . Iš 1925 metais brolių Samuilo ir Giršos Chvolesų bei Vochmano įkurtos Radiotechnikos draugijos „Elektrit” išsiplėtojusi gamykla turėjo 10300 kvadratinių metrų gamybinį plotą, nuosavą elektrinę, didelę stalių dirbtuvę, mechaninio skyriaus mašinų parką, mazgų gamybos cechą, savo laboratorijas ir sandėlius. Montažas vyko konvejerio principu, naudojant 6 gamybos linijas. Tais metais gamykla išleido 54 tūkstančius radijo aparatų, o parduotos produkcijos vertė siekė 1,2 milijono JAV dolerių. Gamykloje dirbo 1100 darbininkų, tarp jų daug inžinierių ir technikų. Jų dėka „Elektrit” gaminiai buvo ne kartą apdovanoti aukso medaliais tarptautinėse parodose Paryžiuje, Florencijoje ir kitur.
Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Vilnių užgrobę rusai skubiai išgabeno gamyklos įrenginius ir daugumą darbuotojų į Minską, kur įkūrė Molotovo vardo radijo gamyklą.
Sovietmečiu šiuose pastatuose veikė slapta SSRS Aviacijos pramonės ministerijos radiotechnikos gamykla. Ji gamino oscilografus, srovės šaltinius ir panašius radijo elektronikoje naudojamus prietaisus, dirbo karinei pramonei, buvo visiškai uždara ir vadinama „Pašto dėžutė 555” – populiariai “petiorkos”. Visa informacija apie čia gaminamą produkciją, tiekėjus, kam produkcija buvo tiekiama buvo slapta. Į gamyklą niekas išskyrus darbuotojus negalėjo patekti, o jie kiekvienas buvo prisiėmę įsipareigojimus niekam jokios informacijos apie įmonę neteikti ne tik, kol dirba joje, bet ir dar mažiausiai penkerius metus. Dėl šių priežasčių ir mes nedaug žinome apie petiorkas.
Bet vyresnio amžiaus žmonės dar gerai prisimena legendinį Oktiabrį Burdenką, kuris daugelį metų vadovavo Petiorkoms. Jis buvo gerai žinomas ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Paskutiniais petiorkų gyvavimo metais Burdenka įmonę liūdnai išgarsino prosovietine veikla – nepriklausomybės atgavimo metais čia veikė “Jedinstvos” organizacija.
1991 metais gamykla pertvarkyta į valstybės įmonę, o paskui į akcinę bendrovę „Rimeda”, kuri bankrutavo. Dabar buvusi gamykla išgyvena konversijų metą. Didelėje jos dalyje įsikūrė ne tik viešbutis, biurai, parduotuvės, bet daugybė vadinamųjų loftų, kurie virsta menininkų gyvenimo ir kūrybos erdvėmis.